Visu drewniany stołek barowy 65cm - ciemny brąz
Stołki barowe Visu, podobnie jak pozostałe meble z tej kolekcji, cechuje lekka sylwetka i ponadczasowy charakter. Doskonale wyprofilowane siedzisko wykonane jest z formowanego termicznie naturalnego jesionu, natomiast smukłe drewniane nogi zapewniają elegancką i solidną podstawę. Stalowa obręcz wzmacniająca, uzupełnia całość i stanowi dyskretne podparcie dla stóp. Wszystkie meble z kolekcji Visu pokryte są ekologicznym lakierem wodnym w matowym wykończeniu. Stołki dostępne są w dwóch standardowych wysokościach 65 i 75cm, w kilku opcjach kolorystycznych a także w wersji tapicerowanej.
- PROJEKT: MIKA TOLVANEN
- KRAJ PRODUCENTA: Dania
- PROJEKTANT: Thomas Bentzen
- WYMIARY: Szerokość: 42,7 cm; Wysokość: 78,5 cm; Wysokość siedziska: 65 cm; Głębokość siedziska: 42,3 cm;
- MATERIAŁ: konstrukcja wykonana z naturalnego jesionu pokryta fornirem dębowym, barwiona i polakierowana ekologicznym lakierem wodnym; elementy stalowe malowane proszkowo
- KOLORY: naturalny dąb, szary, ciemnozielony, czarny, różowy, biały/ naturalny dąb (nogi), ciemny brąz
- INFORMACJE DODATKOWE: - | Przedmiot produkowany na zamówienie - zapoznaj się z dodatkowymi informacjami.
- MARKI: Muuto
Thomas Bentzen Industrial Design to studio projektowe z siedzibą w Kopenhadze, założone w 2010 roku. Prace Bentzen’a charakteryzują się prostotą, racjonalnością i funkcjonalnością. Dzięki prostym i narracyjnym wzorom tworzy pełne wyrazu przedmioty codziennego użytku. Jego pasją jest projektowanie produktów, które angażują i wzbudzają ciekawość, są funkcjonalne i proste oraz spełniają ludzkie potrzeby podczas użytkowania. Wytrwale bada formę, funkcję i potencjał materiałów, dążąc do projektowania trwałych produktów, które posłużą użytkownikom przez długie lata.
Thomas Benzen o swojej filozofii projektowania: „Lubię tworzyć przedmioty, które są funkcjonalne i proste, a jednocześnie zaspokajają ludzkie potrzeby podczas użytkowania i dają radość, kiedy nie są używane. Dla mnie trwałość oznacza jakość, formę i funkcjonalność oraz wkładanie ogromnej ilości energii czyniąc cnoty z potrzeb. ”