LE KLINT

LE KLINT

LE KLINT to duńska firma oświetleniowa założona w 1943 roku, choć jej historia sięga początku XX wieku. Wtedy to architekt i mistrz inżynierii P.V. Jensen-Klint zaprojektował pierwszy, charakterystyczny dla marki, ręcznie plisowany klosz, dopasowany do lampy parafinowej.

Firma LE KLINT bazując na oryginalnej koncepcji,  nieustannie rozwija się zgodnie ze współczesnymi trendami. Oferowane przez markę lampy powstają we współpracy z architektami i projektantami, którzy łączą rzemiosło i tradycję ze współczesną technologią i estetyką.

Dziś marka LE KLINT to synonim abażurów. Ręcznie składane w Odense w Danii, kultowe lampy wymagają lat nauki określonych technik, ukończenia procesu kwalifikacyjnego i opanowania wielu różnych form plisowania. Praca wykwalifikowanego zespołu techników plisowania to jednak tylko ułamek procedury asortymentowej i kunsztu, który kryje się za każdą lampą. Dużą rolę w procesie powstawania lamp odgrywają także metalowcy i stolarze. Oddany zespół LE KLINT jest bardzo dumny z każdego aspektu produkcji, montażu, kontroli jakości i procedur wysyłki, co daje pewność, że każda lampa jest wyjątkowa.

Desc

Produkty 1-30 z 39

Zobacz jako Siatka Lista
na stronę
  1. Carronade_lampa_stołowa_czarna_Le_Klint_ilumia
    Le Klint Carronade lampa stołowa- czarny
    4 613 zł
Desc

Produkty 1-30 z 39

Zobacz jako Siatka Lista
na stronę
To Top