SKU
4111A5-main

Luxembourg stołek ogrodowy- więcej opcji

953 zł
Kliknij poniżej| wybierz kolor i sprawdź dostępność

Historia kolekcji mebli ogrodowych Luxembourg sięga 1923 roku. Legendarne krzesła i fotele powstały dla Jardin du Luxembourg w Paryżu, w warsztatach departamentu parków. Fermob poprosił Frédérica Sofię o reinterpretację słynnej kolekcji. Rezultatem była cała seria mebli o tych samych wyrazistych liniach i formach, łącząca lekkość i wytrzymałość aluminium z wygodą zakrzywionych listew siedziska. Fermob nadal produkuje je dla miejskich ogrodów publicznych. Można je spotkać w w wielu parkach Paryża i innch miast. Kolekcja Luxembourg wyraża lekkość, radość życia i serdeczność. To swoisty wyraz francuskiej kultury w meblarskiej formie!  

Luxemburg stał się jedną z najbardziej znanych kolekcji aluminiowych mebli ogrodowych, oferującą szeroką gamę produktów tj. krzesła, fotele, ławki, stoły i stoliki, dostępną we wszystkich  kolorach z palety Fermob.  (Jeśli wybranego przez Ciebie koloru nie ma w naszej ofercie, wpisz go w uwagach do zamówienia lub skontaktuj się z nami.)

Stołki Luxembourg uzupełniają kolekcję zewnętrznych mebli jadalnianych. Nie zajmują dużo miejsca, można je swobodnie przenosić  z miejsca na miejsce, tam, gdzie są potrzebne, a także ustawiać jedne na drugich. Świetnie sprawdzają się jako dodatkowe siedziska dla niespodziewanych gości.

Fermob jest uznanym na świecie producentem mebli, oświetlenia i akcesoriów ogrodowych. Cała produkcja odbywa się we Francji w fabrykach własnych, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Marka posiada certyfikaty ISO 14001 i Eco Vadis. Wszystkie meble produkowane są z najwyższej jakości galwanizowanej stali oraz  aluminium. Meble malowane są proszkowo farbami poliestrowymi i poddawane wysokotemperaturowej obróbce termicznej. Przekłada się to na wysoką trwałość kolorów, odporność na promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Wszystkie meble marki Fermob posiadają zabezpieczenie antykorozyjne na poziomie od 6 do 10 w dziesięciopunktowej skali IPAC.  

  • PROJEKT: Frédéric Sofia
  • KRAJ PRODUCENTA: Francja
  • PROJEKTANT: Frédéric Sofia
  • WYMIARY: Długość: 49 cm; Szerokość: 51 cm; Wysokość: 59 cm; Wysokość siedziska: 49 cm;
  • MATERIAŁ: aluminium
  • KOLORY: Cactus, Ice Mint, Anthracite, Clay Grey, Frosted Lemon, Deep Blue + 16 innych kolorów z palety Fermob
  • INFORMACJE DODATKOWE: sprzedawane po 2 sztuki w danym kolorze; dostępne we wszystkich 22 kolorach z palety Fermob; waga: 2,6kg | Przedmiot produkowany na zamówienie - zapoznaj się z dodatkowymi informacjami.
  • MARKI: Fermob
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Luxembourg stołek ogrodowy- więcej opcji
Twoja ocena
Między grafiką a funkcją, realizmem strukturalnym i estetyką formalną Frédéric Sofia instynktownie przechodzi od świata przedmiotów do sztuki współczesnej. Jest designerem- samoukiem, który podąża nietypowymi ścieżkami. Praktyczną intuicję, której nie trzeba wyjaśniać, stawia ponad metodologię i teorię. W swoich pracach nie trzyma się sztywno narzuconych reguł, subtelnie przemycając komunikaty. Przypomina o ewolucji rzeczy, w hołdzie dla tego, co kocha, czy to przemysłowe, czy środowiskowe. Jego projekty przemawiają językiem zbiorowej wyobraźni, celebrując duszę przedmiotu.

Dla Marki Fermob Frédéric Sofia zaprojektował kolekcje: Luxembourg (na podstawie projektu z 1924 roku), Lorette, Sixties, Airloop i Ultrasofa.
To Top