Gwarancja bezpieczeństwa zakupów Trusted Shops

ilumia.pl jest certyfikowanym sklepem przez Trusted Shops, oznacza to, że Twoje zakupy i dokonane płatności są bezpieczne i objęte ubezpieczeniem do kwoty 10 000,- PLN.

 

Jak skorzystać z ochrony  trusted shops logo ?

Dla Twojej wygody i bezpieczeństwa maksymalnie uprościliśmy związany z ochroną ubezpieczeniową dokonywanych zakupów. Nie musisz wypełniać dodatkowych pół i tabel, oraz kontaktować się z firmą Trusted Shops - wszystkie informacje zostaną przesłane automatycznie do Gwaranta, a Ty otrzymasz maila z potwierdzeniem ochrony oraz gwarancjami bezpieczeństwa dokonanych zakupów.

Po wybraniu przedmiotów, które chcesz zakupić i wypełnieniu wymaganych do przeprowadzenia transakcji pól w zakładce "KASA", wybierz sposób zapłaty.

- w przypadku płatności przelewem i potwierdzeniu zakupu trafisz na stronę potwierdzającą zamówienie, tam znajduje się zakładka z informacją o Twojej gwarancji. Zapoznaj się z informacjami i potwierdzić chęć objęcia Twoich zakupów gwarancją. Otrzymasz na podany podczas zakupów adres e-mail potwierdzenie gwarancji i ... to już wszystko.

- w przypadku zakupów i płatności przelewem internetowym lub kartą płatniczą za pośrednictwem systemu płatności dotPay oraz PayPal proces wygląda bardzo podobnie. Po dokonaniu płatności, jeszcze na stronie dotPay lub PayPal wybierze opcję powrotu na stronę ilumia.pl. Po powrocie znajdziesz się na stronie potwierdzającej Twoje zamówienia, tam także będzie informacja o gwarancji. Reszta procesu jest taka sama w jak przypadku płatności przelewem.

Koszty ubezpieczenia pokrywa nasza firma, masz także pełną gwarancję ochrony danych osobowych, ponieważ Trusted Shops nie otrzymuje od nas informacji z Twoimi danymi adresowymi.

 

O certyfikacie

Trusted Shops certyfikowała już ponad 19.000 sprzedawców. Od 1999 roku przyznaje wiodący Znak Jakości dla sklepów internetowych ze zintegrowaną Ochroną Kupującego Trusted Shops, w skład której wchodzi gwarancja zwrotu pieniędzy oferowana przez znane towarzystwa ubezpieczeniowe. Za pomocą systemu Opinii o Sklepie Trusted Shops kupujący oceniają jakość sklepu internetowego i dzielą się swoją opinią z innymi użytkownikami. Klienci oceniają sklep w kategoriach dostawa, towar i obsługa klienta, a na ocenę łączną sprzedawcy składają się opinie z ostatnich 12 miesięcy. Więcej informacji na www.trustedshops.pl.

 

Obiektywne kryteria audytu

ilumia.pl spełnia kryteria jakości Trusted Shops i dlatego został wyróżniony znakiem jakości Trusted Shops. Kryteria te są na bieżąco opracowywane przez niezależnych ekspertów w zakresie praw konsumenta i danych osobowych. Prawnicy specjalizujący się w prawie gospodarczym oraz eksperci ds. IT regularnie sprawdzają, czy są przestrzegane.

 

Szczegóły i warunki Gwarancji Trusted Shops  

Możesz się zabezpieczyć przed utratą pieniędzy w przypadku braku dostawy lub braku zwrotu pieniędzy po odstąpieniu od umowy, do 10.000,- PLN, niezależnie od rodzaju płatności. Okres zabezpieczenia wynosi 30 dni. Koszt Ochrony Kupującego przejmuje sklep internetowy! Pracownicy Trusted Shops pomogą Ci w razie jakichkolwiek problemów z Twoim zakupem. W przypadku zakupu towaru w innej walucie obowiązują następujące kwoty zabezpieczenia: EUR 2.500, CHF 4.000, PLN 10.000, GBP 2.500, AUD 3.000, BGN 5.000, CAD 3.000, CZK 60.000, HRK 18.000, HUF 700.000, LTL 8.500, NZD 3.500, RON 10.000, RUB 100.000, TRY 5.500, DKK 20.000, NOR 20.000, SEK 20.000, USD 2.500.

 

Świadczenia

Gwarant udzielający Gwarancji Trusted Shops (Gwarant)* oferuje Państwu jako klientowi posiadającego certyfikat sklepu internetowego lub internetowego biura podróży następującą ochronę w przypadku wystąpienia przesłanek wymienionych w pkt. II: a) zwrot ceny zakupu w przypadku niedostarczenia zamówionego towaru przez sklep internetowy; b) zwrot ceny zakupu po zwróceniu towaru do sklepu internetowego; c) zwrot ceny zakupu imprezy turystycznej w przypadku niedostarczenia dokumentów podróży przez internetowe biuro podróży; d) zwrot opłaty w przypadku niewykonania ustalonych usług; oraz e) zwrot Państwa udziału własnego do wysokości 50,- Euro w przypadku nadużycia Państwa karty kredytowej w związku w zamówieniem złożonym za pośrednictwem Internetu w sklepie internetowym lub u internetowego biura podróży. Obsługą przypadków objętych gwarancją zajmuje się na zlecenie Gwaranta* firma Trusted Shops GmbH.

 

Dział obsługi klienta

Dział obsługi klienta ilumia.pl oraz nasi pracownicy są zawsze do Twojej dyspozycji. Jeśli masz pytania dotyczące zamówienia lub pojawił się jakiś problem, zadzwoń na numer +48 668225488 lub napisz na adres wsparcie(at)ilumia.pl do sklepu ilumia.pl. Nie udało Ci się wyjaśnić sprawy w ilumia.pl? W wyjątkowych przypadkach możesz zwrócić się także do Trusted Shops.